KONUT PROJELERİNDE
IN’LER OUT’LAR

KEŞFET

İstanbul tarihin en büyük değişimini geçiriyor. Ekonominin nabzının attığı bir kaç köşe başından biri olan bu kadim kent, gayrimenkul projeleriyle dünyanın dikkatini üstünde topluyor.

İstanbul’da neredeyse inovatif fikri olmayan yeni bir proje yok gibi. Projeler dünyadaki trendleri yakalayıp geçti diyebiliriz. Uluslararası sermaye, iş dünyasının büyük aktörleri, İstanbul’da başlayan büyük dönüşümü ilgiyle izleyip, içinde yer almaya başladılar PWC’nin “Gelişen Trendler Avrupa” raporuna göre; güçlü bankacılık sektörünün yanı sıra Ortadoğu’dan gelen ve yüksek getiri bekleyen bireysel yatırımcıların İstanbul’u tercih edebileceğine işaret ediliyor. Gelin yeni konut trendlerine göz atalım…

Ağaoğlu Çekmeköy
Ağaoğlu Çekmeköy

PEŞİN ALIM OUT, KALDIRAÇ FİNANSMANI IN

Günümüzde mevduat faizlerinin % 15 getiri sağladığını biliyoruz. Konutta kaldıraç kullanarak minimum % 30 getiri elde etmek mümkün. Gayirmenkul, diğer yatırım araçlarına göre sermayenizin çok üzerinde bir yatırım yapmanıza imkan tanır. Bir emtiayı sermayeniz kadar alabilirken, gayrimenkulde imkanlarınızın üç katına kadar borçlanma olasılığınız mevcut. Bunun da finans dilinde adı kaldıraçtır.

Kaldıraç sisteminin de konut alıcısına getirisi, projeden elde edeceği getiri (prim) ve kira geliriyle oluşmaktadır. Maslak 1453 projesinde yatırımcısına % 250’ye varan kazançlar sağlayan Ağaoğlu Çekmeköy Park projesinde % 20 indirimi ve prim vaadi ile kaldıraç sisteminde büyük avantaj sağlıyor.

İddiasız bir mimari ve sıradan bir plaza artık bir şey ifade etmiyor. Mimari tasarım yeni yaşam olanakları sunmuyorsa başarısız olmaya mahkum…

FRANSIZ BALKON OUT, GENİŞ BALKON IN

Çekmeköy’ün, lokasyon olarak belirli ulaşım noktalarına, doğaya, denize ve ormana yakınlığı, çocuklu aileler için yeni bir yaşam alanı olarak öne çıkardı. Metronun da gelmesiyle bir anda şehrin içine taşınan Çekmeköy, konsept projeler için de yeni bir cazibe merkezi haline geldi.

Marka gayrimenkül projeleri, yeni konseptlerini avantajlı koşullarda sunarlarken önemli özelliklerinin de altını çizmeye çalışıyorlar. Konut satın alan, oturumcu için kat planları kadar evin sahip olduğu balkon da önemli. Bir çok projede uygulanan fransız balkonun yerine, bu projedeki geniş, ferah ve kullanışlı balkonlar, satın alma tercihlerini belirleyecek önemli bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Anadolu yakasının “caddeli” ve “balkonlu” tek projesi

Ağaoğlu ÇekmeköyPark projesi, Çekmeköy’ün en popüler projesi olarak göze çarpıyor. Henüz bir ay önce lansmanı yapılmasına ragmen 738 konutluk projenin 400’den fazlası satılmış durumda. ÇekmeköyPark projesi alışveriş caddesi orijinal bir konsept olarak konut satın alanların özel ilgisini çekmiş durumda.

Sosyal yaşam alanlarıyla, olduğu kadar geniş m2li kat planları ile çok iddalı. “Nohut oda bakla sofa”dan sıkılan ailelere nefes aldıracak kat planlarıyla geniş geniş yaşamayı vaadiyor! Markalı eğitim kurumlarına yakınlığı önemli bir artısı, metronun hemen yanı başında oluşuyla da tercih listesinin başına konabilir. Spor aktivetilerine özel mimarisi ve çevre düzenlemesi Anadolu yakasının aileler için özel dizayn edilmiş en önemli “balkonlu” projesi olmaya aday…

Ağaoğlu ÇekmeköyPark alırken kazandırma sloganıyla yola çıkmış. Fiyatlarının piyasadaki ikinci el dahil tüm m2 fiyatlarının çok altında olduğu belirtiliyor. Projede % 20 indirimin yanı sıra, %10 peşinat,10 yıla varan vadeler ve iki yıl ötelenmiş ara ödeme seçenekleri konut alıcısının arsa fiyatına daire sahibi olması hedefleniyor.

YATAN PROJE OUT,
YAŞAYAN PROJE IN

Bir gayrimenkul projesinde, mimari, lokasyon, sosyal ve kültürel donatı alanlarının yanı sıra yaşayan nufüsu da önemli bir unsur. Projedeki konutların satılması ve teslim sonrasındaki yaşam “yatan proje mi yaşayan proje mi” olduğunun bir gösteregesi.

Uzmanlar yaşayan proje tanımını projedeki gece yanan ışıklardan anlayabileceğimizi işaret ediyor. Bir projede konutlara ait yanan ışıkların miktarı o projedeki yaşayan ve proje içinde vakit geçiren sakinlerin nufüs yoğunluğu ile doğru orantılı…

Ağaoğlu Çekmeköy
Ağaoğlu Çekmeköy
Ağaoğlu Çekmeköy

PLAZA&AVM OUT, CADDE&MEYDAN IN

Alışveriş keyfi caddelere taşınıyor, hayat meydanlara akıyor

Her proje şehre ne kadar yaşam alanı kazandırdığıyla da değenlediriliyor ve değerleniyor. İddiasız bir mimari ve sıradan bir plaza artık bir şey ifade etmiyor. Mimari tasarım yeni yaşam olanakları sunmuyorsa başarısız olmaya mahkum…

Yeni projeler artık buna dikkat ediyorlar. Her projede şehrin sakinleri için yeni olanaklar, yeni hizmetler, yeni inovasyonlar var. Fikri olmayan projenin yaşama şansı yok gibi… Kısacası Plaza, AVM out, Cadde, Meydan in. Popüler semtlerin yerini trend konut projelerinin cadde ve meydanları alıyor. Hayat cadde ve medyanlarda daha hızlı akıyor.

Cadde 1453, caddecilere yaka değiştirtiyor!

Maslak 1453, Cadde 1453 konsepti ile alışveriş, kültür ve sanat hayatını da yaşayan, dinamizmini hiç kaybetmeyen ve uluslararası nitelik taşıyan bir modern semt olarak rakiplerini zorluyor. Etiler ve Nişantaşı’nın yanına ajandalara Cadde 1453 yazılıyor.

Cadde 1453, cadde konseptinin ilk uygulayacılarından. Aana cadde olgusunu oluşturan bir çekim merkezi olarak hayata geçiyor. Kültür, sanat, yeme içme, eğlence ve gece hayatıyla eğlence ve kültüre ulaşmada mesafeyi kaldırmanın yanı sıra konum avantajı da bulunuyor. Ağaoğlu Maslak 1453 projesinden sonra ÇekmeköyPark projesinde de açık alışveriş cadde konseptini hayata geçiriyor.

KLASİK KONUT OUT, İNOVATİF PROJE IN

“İçinde üniversite olan tek proje”: İnovasyonda son nokta

Üniversiteler projeler içinde yer almaya başladı.Türkiye’nin en modern ve ileri teknoloji ile donatılmış Nişantaşı Üniversitesi kampüsü, Maslak 1453 projesi içinde hizmete girdi. Burada toplamda 40 bin kişilik öğrenci ve akademisyen ders yılına başladı.

2017’nin kış aylarına ofis bloklarına yerleşen holding ve irili ufaklı şirketlerle birlikte 80 bin yerleşik nüfusa ulaşacak projede günübirlik ziyaretçilerle birlikte 100 binin üzerinde bir insan sirkülasyonu olacak.

IN

Meydan

Fransız Balkon

OUT

IN

Cadde, Balkon

AVM

OUT

Ağaoğlu Çekmeköy